Prekės
Akcijos

Mums svarbu

Mums rūpi

Lietuvos plaukimo federacija moko pradinukus plaukti

2016 12 19

Lietuva pagal skenduolių skaičių pirmauja Europoje. Higienos instituto duomenys rodo, jog šių metų sausio–liepos mėnesiais Lietuvoje nuskendo jau 140 šalies gyventojų, 10 jų – nepilnamečiai, dar 4 – iki 19 m. amžiaus. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2015 m. nuskendo 146 žmonės. Dažniausios skendimo priežastys – savo plaukimo įgūdžių pervertinimas.
Lietuvos Plaukimo Federacija jau nuo 2009 m. organizuoja sertifikuotą mokymo plaukti programą pradinių klasių mokiniams, kurios metu, bendradarbiaujant su Kūno kultūros ir sporto departamentu, Švietimo ir mokslo ministerija, mokyklomis, dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo pratyboms, kad vaikai nemokamai įgytų pagrindinius plaukimo įgūdžius.
Prie šios programos prisideda šalies ir pasaulio moterų plaukimo rekordininkė, olimpinė čempionė Rūta Meilutytė. „Nuoširdžiai tikiu, kad mokėti plaukti turėtų kiekvienas šalies pradinukas, nes plaukimas – ne tik sportas, tai yra gyvybiškai svarbus įgūdis. Lietuvoje turime daug vandens telkinių, kuriuose vaikai turėtų maudytis jau mokėdami plaukti ir jausdamiesi vandenyje saugūs. O mokytis plaukti neabejotinai saugiausia baseine, kai prižiūri profesionalus plaukimo treneris“. Taip pat tikina, kad kiekvieną vaiką reikia mokyti individualiai, nes kai kurie plaukia netaisyklingai, kiti – bijo vandens ar nemoka panerti.
„Šiuo metu programoje dalyvauja 100 mokyklų iš 36-ių savivaldybių, nes kitose savivaldybėse nėra baseinų, o vežti moksleivius į kitus miestus kainuoja. Mūsų tikslas – kad bent po 18 nemokamų pamokų galėtų gauti visi šalies antraklasiai, o plaukimo programa būtų vykdoma 300 mokyklų 40-yje savivaldybių. Jų užtektų, kad tokio amžiaus vaikai išmoktų išsilaikyti vandens paviršiuje ir gebėtų taisyklingai nuplaukti bent 25 metrus. Tolimesnis siekis būtų – 32 nemokamos plaukimo pamokos kiekvienam šalies pradinukui“, – sako Lietuvos Plaukimo Federacijos viceprezidentė doc. dr. Ilona Zuozienė.
Pirkdami natūralų mineralinį vandenį „Akvilė“ Jūs remiate Rūtos Meilutytės fondą ir prisidedate prie pradinukų plaukimo įgūdžių gerinimo.