Prekės
Akcijos

Mums svarbu

Mums rūpi

Kartu su pavasario pirmąją diena Lietuvos ikimokyklinėse įstaigose startavo tarptautinio projekto „Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“ II programos etapas

2015 03 03

Kartu su pavasario pirmąją diena Lietuvos ikimokyklinėse įstaigose startavo tarptautinio projekto „Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“ II programos etapas
 
Kartu su pavasario pirmąją diena Lietuvos ikimokyklinėse įstaigose startavo tarptautinio projekto „Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“ II programos etapas.
 
Visus Lietuvos vaikus meškutis ir toliau kviečia mokytis ir pažinti, bei tausoti juos supančią aplinką įdomia vaikams forma. Kas vaikų laukia šiais metais? – nemokama mokomoji medžiaga, daug įdomių idėjų gamtos mokslų bei ekologijos temomis, žaidimai bei pažintinės išvykos, istorijos. Vaikai, jų auklėtojai bei tėveliai kviečiami rengti specialius renginius bei dalyvauti konkursuose. Visos programoje dalyvaujančios grupės pasibaigus programai gaus meškučio Kubuš paruoštus dalyvavimą programoje patvirtinančius sertifikatus. Programoje šiais metais dalyvauja 15 000 vaikų iš 184 Lietuvos darželių-lopšelių.
 
Programa patvirtinta įkimokyklinių įstaigų vadovų asociacijoje
 
Įgyvendinant veiklas pagal pirminį programos leidimą, buvo sulaukta vaikų bei auklėtojų palaikymo. Programa parengta atsižvelgiant į ikimokyklinių įstaigų metodines programas. Ruošiant antrąjį programos leidimą, buvo įtraukta daug naujų veiklų ekologijos, aplinkosaugos, sveikos gyvensenos temomis. Programa sulaukė partnerių prisijungimo bei palaikymo ir yra patvirtinta ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos.
 
Vasario 24 dieną programa pristatyta Kauno pedagogų kvalifikacijos centre. Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos direktorė S. Šerėnienė pristatė projekto veiklas, leidinius, priminė susirinkusiesiems, kad dirbama vardan vieno tikslo − vaiko, kuriam turi būti įdomu, ir patikino, kad organizatoriai bus lankstūs įgyvendindami veiklas ir sieks, kad jos teiktų vaikams džiaugsmą.
 
Kiekvienam prie programos prisijungusiam darželiui išdalintos nemokamos medžiagos: knygos mokytojams, užduočių knygelės vaikams, informaciniai plakatai tėveliams, kad vaikai dalyvauja „Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“ programoje. Įgyvendinamų veiklų metu vaikai sužinos, kodėl per dieną reikia suvalgyti 5 vaisių ir daržovių porcijas, kodėl reikia sportuoti, judėti ar sveikai maitintis. Visose veiklose vaikus lydi pamėgtas herojus – meškutis Kubuš, kuris moko pažinti gamtos grožį bei moko gero elgesio. Vaikai mokosi apie augalus ir gyvūnus, kaip elgtis gamtoje, kaip ir kodėl reikia taupyti vandenį, elektrą, rūšiuoti bei perdirbti šiukšles, saugoti aplinką, gyvūnus bei kitus gamtos turtus.
 
Lietuva - graži šalis, kurioje gera gyventi
 
Visi programoje dalyvaujantys Lietuvos darželiai kviečiame dalyvauti konkurse „Gražiausia vieta jūsų mieste“. Vaikai su savo auklėtojais vykdydami veiklas keliauja ir pažįsta miestą, kuriame gyvena, ieško vietų, kur vaikams smagu būti bei žaisti. Auklėtojai konkursui gali siųsti savo grupės nuotrauką iš gražiausių Lietuvos vietovių. Kartu su vaikais atraskime, kiek daug nematytų, nelankytų vietovių yra Lietuvos miestuose ir miesteliuose ir pasidalinkime informacija vieni su kitais, parodykime vaikams, kad Lietuva – gražus kraštas, kuriame gera gyventi.
 
„Mes suaugusieji vaikams kasdien rodome skirtingus elgesio modelius. Vaikai iš mūsų greitai mokosi, įgyja mūsų požiurį bei formuoja savo elgseną. Todėl programa skatina į veiklas įsitraukti ne tik auklėtojus, bei vaikus, bet ir jų tėvelius, kad vaikai greičiau mokytųsi rūpintis pasauliu, kuriame gyvena“ – komentuoja UAB „Osama“ atstovė A. Babianskienė.
 
Programos organizatorius – prekės ženklas KUBUS ir UAB „Osama“,  partneriai: Lietuvos švietimo pagalbos asociacija, Kauno lopšelis-darželis „Želmenėlis“. Programos draugai: Pakuočių tvarkymo organizacija, bei šeimos pramogų bei kūrybos parkas „Vaikystės miestas“.

 

 

Daugiau šia tema susijusių straipsnių:

http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/vartotoju-naujienos/pristatytas-tarptautinis-projektas-meskucio-kubuso-gamtos-myletoju-klubas/19308

http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/renginiai/renginiai-specialistams/kvieciame-i-tarptautinio-edukacinio-projekto-meskucio-kubuso-gamtos-myletoju-klubas-pristatyma/19040